Maailman suurin junnulentisturnaus 6.-9.6.2019

Seurat (138)

Norja (NO)

BK Tromsø (1)
BKT
C-pojat supersarja

Venäjä (RU)

Karavella Arkhangelsk (4)
D-pojat supersarja, E-pojat supersarja

Viro (EE)

Keila Volleyball School (1)
Keila VK
Paide Vörkpalliklubi (1)
Paide
C-tytöt supersarja B-tytöt supersarja
Pärnun Urheilukoulu (6)
Pärnu SK
Selver Tallinn (7)
Selver
D-pojat supersarja, E-pojat supersarja, D-tytöt supersarja, E-tytöt supersarja B-pojat supersarja, C-pojat supersarja, D-pojat supersarja, E-pojat supersarja, C-tytöt supersarja, D-tytöt supersarja

Suomi (FI)

A-Volley (6) Alahärmän Kisa (8)
AK
Alajärven Ankkurit (7)
AA
ALAVIESKAN VIRI (3)
AV
E-pojat tsemppisarja, F-pojat supersarja, A-tytöt, D-tytöt tsemppisarja, F-tytöt supersarja A-pojat, B-pojat supersarja, C-pojat tsemppisarja, E-pojat tsemppisarja, Tytöt 22, B-tytöt tsemppisarja, C-tytöt tsemppisarja, E-tytöt tsemppisarja B-pojat supersarja, B-tytöt tsemppisarja, C-tytöt tsemppisarja, D-tytöt tsemppisarja, E-tytöt supersarja, E-tytöt tsemppisarja, F-tytöt tsemppisarja E-pojat tsemppisarja, D-tytöt tsemppisarja, E-tytöt tsemppisarja
Blues Volley Järvenpää (4)
BV
Espoo Lentis (5)
EsLe
Euran Raiku (7)
EuRa
FC-57 (5)
D-pojat tsemppisarja, B-tytöt tsemppisarja, C-tytöt tsemppisarja, D-tytöt tsemppisarja B-tytöt tsemppisarja, C-tytöt tsemppisarja, D-tytöt tsemppisarja B-tytöt supersarja, C-tytöt supersarja, C-tytöt tsemppisarja, D-tytöt tsemppisarja, E-tytöt supersarja E-pojat tsemppisarja, F-seka tsemppisarja, C-tytöt tsemppisarja, D-tytöt tsemppisarja, E-tytöt tsemppisarja
Haminan Arsi (3)
Arsi
Hatsolan Dynamo (1)
HD
Haukiputaan Heitto (5)
HaHe
Himangan Roima (3)
Roima
B-Pojat tsemppisarja, B-tytöt tsemppisarja, C-tytöt tsemppisarja E-pojat tsemppisarja D-pojat tsemppisarja, B-tytöt tsemppisarja, C-tytöt tsemppisarja, E-tytöt tsemppisarja B-pojat supersarja, F-seka tsemppisarja, E-tytöt tsemppisarja
Hongiston Tarmo (1)
HoTa
Humppilan Yri (3)
HYri
Hämeenlinnan Lentopallokerho (7)
Hämeenlinna
If Sibbo Vargarna (1)
SV
C-tytöt tsemppisarja A-pojat, B-Pojat tsemppisarja, D-tytöt tsemppisarja F-seka tsemppisarja, B-tytöt tsemppisarja, C-tytöt tsemppisarja, D-tytöt tsemppisarja, E-tytöt tsemppisarja B-tytöt tsemppisarja
Ii Volley ry (3)
IiV
Iisalmen Visa (1)
IisVi
Isojoen Urheilijat (1)
IU-LION Girls
Jalasjärven Jalas (7)
JaJa
E-pojat tsemppisarja, E-tytöt tsemppisarja C-tytöt tsemppisarja D-tytöt tsemppisarja F-seka tsemppisarja, Tytöt 22, B-tytöt supersarja, C-tytöt tsemppisarja, E-tytöt supersarja
Joen Juju (9)
Juju
Joroisten Urheilijat (2)
JoU
Jurvan Urheilijat (3)
JU
JyväsLentis (16)
JyLe
B-tytöt supersarja, B-tytöt tsemppisarja, C-tytöt supersarja, C-tytöt tsemppisarja, D-tytöt tsemppisarja, E-tytöt supersarja, E-tytöt tsemppisarja, F-tytöt tsemppisarja E-pojat tsemppisarja, D-tytöt tsemppisarja B-tytöt tsemppisarja, D-tytöt supersarja, D-tytöt tsemppisarja B-pojat supersarja, C-pojat supersarja, D-pojat supersarja, D-pojat tsemppisarja, E-pojat supersarja, E-pojat tsemppisarja, F-seka tsemppisarja, B-tytöt supersarja, C-tytöt tsemppisarja, D-tytöt supersarja, D-tytöt tsemppisarja, E-tytöt tsemppisarja
Kajaanin Kuohu (2)
Kuohu
Kalevan Lentopallo (2)
KaLe
Karelian Hurmos (4) Karkkilan Pojat (3)
KaPo
E-pojat tsemppisarja, D-tytöt tsemppisarja B-tytöt supersarja, D-tytöt tsemppisarja C-pojat tsemppisarja, D-pojat tsemppisarja, E-pojat tsemppisarja C-pojat tsemppisarja, B-tytöt tsemppisarja, D-tytöt tsemppisarja
KAUHAJOEN KARHU (5)
KaKa
Kauhavan Wisa (11)
KauWi
Kausalan Yritys (5)
Kausala
Kempeleen Lentopallo (25)
KempeLe
C-tytöt tsemppisarja, E-tytöt tsemppisarja, F-tytöt tsemppisarja C-pojat tsemppisarja, D-pojat supersarja, D-pojat tsemppisarja, E-pojat tsemppisarja, B-tytöt supersarja, B-tytöt tsemppisarja, C-tytöt supersarja, C-tytöt tsemppisarja, D-tytöt tsemppisarja, E-tytöt supersarja, E-tytöt tsemppisarja B-tytöt tsemppisarja, C-tytöt supersarja, C-tytöt tsemppisarja, D-tytöt tsemppisarja, E-tytöt tsemppisarja B-pojat supersarja, C-pojat supersarja, C-pojat tsemppisarja, D-pojat supersarja, D-pojat tsemppisarja, E-pojat supersarja, E-pojat tsemppisarja, F-pojat tsemppisarja, B-tytöt tsemppisarja, C-tytöt tsemppisarja, D-tytöt supersarja, D-tytöt tsemppisarja, E-tytöt supersarja, E-tytöt tsemppisarja, F-tytöt supersarja, F-tytöt tsemppisarja
Kerimäen Lentopallo-86 (5)
KLP-86
Kimmo Volley (3)
KiVo
Kiteen Urheilijat (11)
KiU
Kiuruveden Luomu-Volley (1)
LuoWo
F-seka tsemppisarja, B-tytöt supersarja, C-tytöt tsemppisarja, E-tytöt tsemppisarja, F-tytöt tsemppisarja B-tytöt tsemppisarja, D-tytöt tsemppisarja, E-tytöt tsemppisarja A-pojat, D-pojat tsemppisarja, E-pojat tsemppisarja, F-pojat tsemppisarja, B-tytöt tsemppisarja, D-tytöt tsemppisarja, E-tytöt tsemppisarja, F-tytöt tsemppisarja B-tytöt supersarja
Koijärven Kunto (3)
Koiku
Kokkolan Tiikerit (9)
Tiikerit
Kontiolahden Isku (2)
Ko-Isku
Korian Ponsi (7)
KorPo
E-pojat tsemppisarja, B-tytöt tsemppisarja, D-tytöt tsemppisarja A-pojat, B-Pojat tsemppisarja, C-pojat supersarja, D-pojat supersarja, E-pojat tsemppisarja, D-tytöt tsemppisarja C-tytöt supersarja, D-tytöt tsemppisarja E-pojat tsemppisarja, B-tytöt supersarja, D-tytöt tsemppisarja, E-tytöt tsemppisarja, F-tytöt tsemppisarja
Korpilahden Pyrintö (7)
Pyrintö
Korson Veto (3)
Kove
Kosken Kaiku (5)
KoKa
Kristiinan Vesa (2)
Krive
D-pojat tsemppisarja, B-tytöt supersarja, C-tytöt tsemppisarja, D-tytöt tsemppisarja, E-tytöt supersarja, E-tytöt tsemppisarja, F-tytöt supersarja E-pojat tsemppisarja, D-tytöt tsemppisarja, E-tytöt tsemppisarja C-pojat tsemppisarja, E-pojat tsemppisarja, A-tytöt, C-tytöt tsemppisarja, D-tytöt tsemppisarja D-pojat supersarja, E-pojat supersarja
Kuhmon Kiva-Lentis (3)
KIVA
Kurikan Ryhti (5)
Kurikka
Kuusamon Pallo-Karhut (5)
Paka
Kyrön Voima (3)
KyVo
D-tytöt tsemppisarja, F-tytöt tsemppisarja E-pojat tsemppisarja, C-tytöt supersarja, C-tytöt tsemppisarja, D-tytöt supersarja, E-tytöt supersarja E-pojat tsemppisarja, A-tytöt, C-tytöt supersarja, D-tytöt supersarja, F-tytöt tsemppisarja A-tytöt, D-tytöt tsemppisarja, E-tytöt tsemppisarja
Kyyjärven Kyky (1)
Kyky
Laihian Luja (16)
LaihLu
Lapin Narvi-Pallo (4)
NarPa
Lapin Sudet (10)
LaSu
B-tytöt tsemppisarja B-pojat supersarja, C-pojat supersarja, E-pojat supersarja, Tytöt 22, B-tytöt supersarja, C-tytöt supersarja, C-tytöt tsemppisarja, D-tytöt supersarja, D-tytöt tsemppisarja, E-tytöt supersarja, E-tytöt tsemppisarja, F-tytöt supersarja D-pojat tsemppisarja, F-pojat supersarja, C-tytöt supersarja, F-tytöt supersarja D-pojat tsemppisarja, E-pojat tsemppisarja, A-tytöt, C-tytöt tsemppisarja, D-tytöt supersarja, D-tytöt tsemppisarja, E-tytöt tsemppisarja, F-tytöt tsemppisarja
Lapinlahden Veto (1)
LaVe
Lempäälän Jyry (5)
LeJy
Lempäälän Kisa (9)
LeKi
Leppäveden Leppä (3)
Leppä
C-tytöt tsemppisarja B-pojat supersarja, D-pojat supersarja, E-pojat supersarja, F-pojat tsemppisarja B-tytöt supersarja, C-tytöt tsemppisarja, D-tytöt tsemppisarja, E-tytöt supersarja, E-tytöt tsemppisarja E-pojat tsemppisarja, C-tytöt tsemppisarja, D-tytöt tsemppisarja
Leppävirran Viri (3)
LeVi
LIMINGAN NIITTOMIEHET (2)
LNM
Liperi Volley (1)
LlVo
Liperin Taimi (2)
LiTai
D-pojat tsemppisarja, B-tytöt supersarja, B-tytöt tsemppisarja F-tytöt tsemppisarja B-Pojat tsemppisarja D-tytöt supersarja, E-tytöt supersarja
Littoisten Työväen Urheilijat (2)
LTU
Loimaan Jankko (9)
Jankko
LP Kangasala (9)
LP Kang
Luolajan Kajastus (4)
KAJE
B-tytöt tsemppisarja, C-tytöt supersarja C-pojat tsemppisarja, D-pojat tsemppisarja, E-pojat supersarja, E-pojat tsemppisarja, B-tytöt tsemppisarja, D-tytöt supersarja, D-tytöt tsemppisarja, F-tytöt tsemppisarja D-pojat supersarja, E-pojat tsemppisarja, C-tytöt supersarja, C-tytöt tsemppisarja, E-tytöt supersarja, E-tytöt tsemppisarja, F-tytöt supersarja B-Pojat tsemppisarja, D-pojat supersarja, D-pojat tsemppisarja, E-pojat tsemppisarja
Maaningan Mahti (3)
Mahti
Maskun Kataja (4)
Kataja
Messukylän Toverit (1)
MesTo
Mikkelin Passarit (6)
Passarit
D-pojat tsemppisarja, E-pojat tsemppisarja, F-pojat tsemppisarja B-tytöt supersarja, C-tytöt supersarja, C-tytöt tsemppisarja, D-tytöt supersarja C-tytöt tsemppisarja A-tytöt, C-tytöt supersarja, D-tytöt supersarja, D-tytöt tsemppisarja, E-tytöt tsemppisarja, F-tytöt tsemppisarja
MUHOS-VOLLEY 96 (8)
Volley -96
Mäntyharjun Virkistys (1)
MäVi
Naarasleijonat (5)
NALE
Napapiirin Palloketut (9)
NaPa
C-tytöt tsemppisarja, D-tytöt tsemppisarja, E-tytöt supersarja, E-tytöt tsemppisarja, F-tytöt tsemppisarja D-tytöt tsemppisarja E-pojat tsemppisarja, F-seka tsemppisarja, D-tytöt supersarja, D-tytöt tsemppisarja B-Pojat tsemppisarja, C-pojat tsemppisarja, D-pojat supersarja, E-pojat supersarja, F-pojat supersarja, F-pojat tsemppisarja, F-tytöt supersarja
NILSIÄN NUJAKKA (2)
NiNu
Nurmon Jymy (25)
NJ
Oripään Urheilijat (2)
OU
Oriveden Ponnistus (9)
OrPo
E-tytöt supersarja, E-tytöt tsemppisarja C-pojat supersarja, D-pojat tsemppisarja, E-pojat tsemppisarja, Tytöt 22, A-tytöt, B-tytöt supersarja, C-tytöt supersarja, C-tytöt tsemppisarja, D-tytöt tsemppisarja, E-tytöt supersarja, E-tytöt tsemppisarja, F-tytöt supersarja, F-tytöt tsemppisarja C-tytöt tsemppisarja, D-tytöt tsemppisarja D-pojat supersarja, E-pojat supersarja, B-tytöt supersarja, C-tytöt supersarja, C-tytöt tsemppisarja, D-tytöt tsemppisarja, E-tytöt supersarja
Oulun Kisko (7)
Kisko
Oulunsalon Vasama (12)
OsVa
Oulunsuun Heitto (2)
OlsHe
Outokummun Partio (6)
Partio
B-Pojat tsemppisarja, E-pojat tsemppisarja, F-seka tsemppisarja, B-tytöt tsemppisarja, C-tytöt tsemppisarja, D-tytöt tsemppisarja, E-tytöt tsemppisarja B-pojat supersarja, C-pojat supersarja, D-pojat supersarja, D-pojat tsemppisarja, E-pojat tsemppisarja, Tytöt 22, C-tytöt supersarja, D-tytöt supersarja, D-tytöt tsemppisarja, E-tytöt tsemppisarja D-pojat supersarja, D-pojat tsemppisarja D-pojat tsemppisarja, F-pojat tsemppisarja, A-tytöt, B-tytöt supersarja, D-tytöt tsemppisarja, E-tytöt tsemppisarja
Parikkalan Urheilijat (2)
PaU
Perniön Sisu (2)
PeSisu
Perttulan Tähti (1)
PeTä
Petäjäveden Petäjäiset (1)
PetPet
E-pojat tsemppisarja, E-tytöt supersarja B-tytöt tsemppisarja, C-tytöt tsemppisarja C-tytöt tsemppisarja D-tytöt tsemppisarja
Pieksämäen Tsemppi-82 (10)
Tsemppi-82
Pielaveden Sampo (2)
Sampo
Piikkiön Kehitys (2)
PIKE
Ploki Pihtipudas (3)
Ploki
C-pojat supersarja, D-pojat supersarja, E-pojat tsemppisarja, F-pojat tsemppisarja, C-tytöt tsemppisarja, D-tytöt supersarja, E-tytöt supersarja, F-tytöt tsemppisarja D-pojat supersarja, D-tytöt tsemppisarja C-tytöt tsemppisarja, D-tytöt tsemppisarja Tytöt 22, B-tytöt supersarja, C-tytöt tsemppisarja
Porvoon NMKY (2)
PoNMKY
Pudasjärven Urheilijat (1)
PuU
Puijo Wolley Juniorit (13)
PuWo
PuMa-Volley (21)
PuMa
D-pojat tsemppisarja, D-tytöt tsemppisarja D-tytöt tsemppisarja B-pojat supersarja, C-pojat supersarja, D-pojat tsemppisarja, E-pojat supersarja, F-pojat tsemppisarja, A-tytöt, B-tytöt tsemppisarja, C-tytöt tsemppisarja, D-tytöt tsemppisarja, E-tytöt supersarja, F-tytöt tsemppisarja C-pojat supersarja, C-pojat tsemppisarja, D-pojat supersarja, D-pojat tsemppisarja, E-pojat supersarja, E-pojat tsemppisarja, A-tytöt, B-tytöt supersarja, B-tytöt tsemppisarja, C-tytöt tsemppisarja, D-tytöt supersarja, D-tytöt tsemppisarja, E-tytöt supersarja
PÄLKÄNEEN LUKKO (1)
PäLu
Raahen Lentopallo (2)
RaLepa
Raision Loimu Juniorit (9)
Loimu
Rantaperkiön Isku (5)
Isku
A-pojat A-tytöt, C-tytöt tsemppisarja C-pojat supersarja, C-pojat tsemppisarja, D-pojat tsemppisarja, B-tytöt supersarja, C-tytöt tsemppisarja, D-tytöt supersarja, D-tytöt tsemppisarja, E-tytöt supersarja, E-tytöt tsemppisarja B-pojat supersarja, C-pojat supersarja, D-pojat supersarja, E-pojat supersarja
Rantasalmen Urheilijat (1)
RU
Rautalammin Urheilijat (1)
RautU
Ristiinan Urheilijat (1)
RiU
Ruokolahden Raju (5)
Raju
B-tytöt tsemppisarja C-tytöt tsemppisarja E-tytöt tsemppisarja C-tytöt supersarja, C-tytöt tsemppisarja, D-tytöt tsemppisarja, E-tytöt supersarja
Salon Viesti (4)
Viesti
Salpis (5) Savonlinnan Ajo (3)
Ajo
Savonlinnan East Volley Juniorit (2)
EVjr
C-tytöt supersarja, C-tytöt tsemppisarja, D-tytöt tsemppisarja, E-tytöt supersarja C-tytöt tsemppisarja, D-tytöt tsemppisarja, E-tytöt tsemppisarja, F-tytöt tsemppisarja C-tytöt supersarja, D-tytöt supersarja, F-tytöt tsemppisarja A-pojat, C-pojat tsemppisarja
Seinäjoki Lentis (1)
SeLe
Someron Pallo (6)
Sopa
Sotkamon Jymy (4)
SoJy
Sotkuman Haka (2)
SoHa
B-tytöt tsemppisarja Tytöt 22, A-tytöt, B-tytöt tsemppisarja, C-tytöt tsemppisarja, E-tytöt supersarja, E-tytöt tsemppisarja E-pojat tsemppisarja, F-seka tsemppisarja, B-tytöt supersarja, E-tytöt tsemppisarja E-tytöt supersarja, E-tytöt tsemppisarja
Suomussalmen Pallo-Seura (1)
SuPS
Säkylän Urheilijat (9)
SäkU
Tornion Lentis-88 (4)
Lentis-88
Turun Urheiluliitto (3)
TuUL
C-tytöt tsemppisarja C-pojat supersarja, D-pojat tsemppisarja, E-pojat supersarja, F-pojat supersarja, C-tytöt tsemppisarja, E-tytöt tsemppisarja, F-tytöt supersarja C-tytöt supersarja, C-tytöt tsemppisarja, E-tytöt tsemppisarja B-tytöt tsemppisarja, C-tytöt tsemppisarja, D-tytöt tsemppisarja
Tähti Volley (Sodankylä) (7)
TäVo
UTAJÄRVEN URHEILIJAT (1)
UU
Vaasan Kiisto (15)
Kiisto
Valkealan Kajo (1)
Kajo
A-pojat, F-pojat tsemppisarja, C-tytöt tsemppisarja, E-tytöt supersarja, E-tytöt tsemppisarja, F-tytöt tsemppisarja C-tytöt tsemppisarja C-pojat tsemppisarja, D-pojat tsemppisarja, E-pojat supersarja, E-pojat tsemppisarja, F-pojat tsemppisarja, A-tytöt, C-tytöt tsemppisarja, D-tytöt supersarja, D-tytöt tsemppisarja, E-tytöt tsemppisarja, F-tytöt supersarja D-tytöt supersarja
Vammalan Lentopallo (11)
VaLePa
Vampulan Urheilijat (6)
VU
Vantaan Lentopallo (5)
VanLe
Varkauden NMKY (1)
VaNMKY
B-pojat supersarja, D-pojat supersarja, E-pojat supersarja, C-tytöt supersarja, D-tytöt supersarja, E-tytöt supersarja, E-tytöt tsemppisarja D-pojat tsemppisarja, B-tytöt tsemppisarja, C-tytöt tsemppisarja, D-tytöt tsemppisarja, E-tytöt supersarja, E-tytöt tsemppisarja B-pojat supersarja, C-pojat tsemppisarja, D-pojat supersarja, B-tytöt tsemppisarja D-tytöt tsemppisarja
Vesannon Urheilijat (6)
VesU
Vesilahden Visa (1)
VesVi
Vieremän Lentopallo-92 (4)
ViLe-92
Vilppulan Tähti (4)
VilTä
E-pojat tsemppisarja, F-seka tsemppisarja, D-tytöt supersarja, D-tytöt tsemppisarja, E-tytöt tsemppisarja E-tytöt supersarja D-pojat tsemppisarja, D-tytöt tsemppisarja, E-tytöt tsemppisarja, F-tytöt tsemppisarja B-tytöt supersarja, C-tytöt tsemppisarja, D-tytöt supersarja, D-tytöt tsemppisarja
Virtain Veikot (4)
VirtVe
Vuotson Hurjat (1) WoVo Rovaniemi (18)
WoVo
Ylihärmän Junkkarit (8)
YJ
B-pojat supersarja, C-pojat supersarja, C-tytöt tsemppisarja, D-tytöt tsemppisarja E-tytöt tsemppisarja Tytöt 22, A-tytöt, B-tytöt supersarja, C-tytöt supersarja, C-tytöt tsemppisarja, D-tytöt supersarja, D-tytöt tsemppisarja, E-tytöt supersarja, E-tytöt tsemppisarja, F-tytöt tsemppisarja E-pojat supersarja, D-tytöt tsemppisarja, E-tytöt supersarja, F-tytöt supersarja, F-tytöt tsemppisarja
YLIVIESKAN KUULA (1)
Ylivieskan Kuula
Ylöjärven Pallo (4)
YPa
Ylöjärven Ryhti (10)
YlöR
Ypäjän Yllätys (1)
YpäY
A-tytöt C-tytöt tsemppisarja, D-tytöt supersarja, E-tytöt tsemppisarja D-pojat supersarja, D-pojat tsemppisarja, A-tytöt, C-tytöt supersarja, D-tytöt tsemppisarja, E-tytöt tsemppisarja, F-tytöt tsemppisarja E-pojat supersarja