Maailman suurin junnulentisturnaus 6.-9.6.2019

D-pojat tsemppisarja

Huom! Lauantaina pelataan jatkolohkojen jälkeen puolivälierät.

Kaikki ottelut

Sijoitukset

1. NJ/Ropposet
2. Partio
3. OlsHe/B
4. ViLe-92
5. KiU
6. BV/DP
7. KempeLe/Zemppi
8. NJ/Siirilät
9. Pyrintö
10. SäkU/ÄlykäsPallo
11. JyLe
12. PoNMKY
13. Kiisto/Kotkat
14. HaHe/Tiikerit
15. KAJE/Leijonat
16. Karelian Hurmos
17. PuWo
18. Jankko
19. Kiisto/Leijonat
20. Loimu
21. Mahti
22. KauWi/D-P07
23. NarPa
24. LeVi
25. Karelian Hurmos/ll
26. KempeLe/Zatelliitti
27. PuMa/Titans
28. VU
29. YlöR/Valkoinen
30. OsVa/DP Haapakoski
31. LaSu

Pääset lohkon otteluohjelmaan klikkaamalla haluamaasi lohkoa.

A

Joukkue O V H E EP P
OlsHe/B 6 5 1 11-4 325-247 10
Kiisto/Kotkat 6 4 2 10-6 328-318 8
SäkU/ÄlykäsPallo 6 4 2 9-7 329-303 8
Pyrintö 6 3 3 9-7 335-278 6
Karelian Hurmos/ll 6 3 3 8-8 293-302 6
Mahti 6 2 4 5-8 277-271 4
OsVa/DP Haapakoski 6 0 6 0-12 132-300 0

B

Joukkue O V H E EP P
BV/DP 5 5 0 10-1 262-148 10
NJ/Siirilät 5 4 1 9-2 259-177 8
Jankko 5 3 2 6-4 222-189 6
Karelian Hurmos 5 2 3 4-6 198-212 4
VU 5 1 4 2-9 145-252 2
LaSu 5 0 5 1-10 150-258 0

Sarjasta jäi yksi joukkue pois, vaikuttaa lohkon B-otteluihin ja tuomarivuoroihin, sekä lohkon D tuomarivuoroihin.

C

Joukkue O V H E EP P
JyLe 5 5 0 10-1 260-176 10
PoNMKY 5 3 2 7-5 244-227 6
KAJE/Leijonat 5 3 2 6-5 231-226 6
PuWo 5 2 3 6-7 262-253 4
KempeLe/Zatelliitti 5 2 3 6-7 244-259 4
YlöR/Valkoinen 5 0 5 0-10 150-250 0

D

Joukkue O V H E EP P
Partio 5 5 0 10-1 263-157 10
Loimu 5 4 1 8-4 251-255 8
HaHe/Tiikerit 5 3 2 7-5 259-234 6
Kiisto/Leijonat 5 2 3 5-7 243-262 4
LeVi 5 1 4 3-8 215-254 2
PuMa/Titans 5 0 5 2-10 206-275 0

E

Joukkue O V H E EP P
NJ/Ropposet 5 5 0 10-0 250-108 10
KiU 5 4 1 8-3 245-172 8
ViLe-92 5 3 2 7-4 225-213 6
KempeLe/Zemppi 5 2 3 4-7 182-251 4
KauWi/D-P07 5 1 4 2-9 177-252 2
NarPa 5 0 5 2-10 186-269 0

JA1

Joukkue O V H E EP P
OlsHe/B (A/I) 4 4 0 8-0 200-120 8
KempeLe/Zemppi (E/IV) 4 3 1 6-3 193-172 6
PoNMKY (C/II) 4 1 3 3-6 176-212 2
Karelian Hurmos (B/IV) 4 1 3 3-7 198-218 2
Loimu (D/II) 4 1 3 3-7 169-214 2

JA2

Joukkue O V H E EP P
ViLe-92 (E/III) 4 4 0 8-0 202-147 8
NJ/Siirilät (B/II) 4 3 1 6-3 193-171 6
JyLe (C/I) 4 2 2 4-5 176-208 4
Kiisto/Kotkat (A/II) 4 1 3 4-7 227-236 2
Kiisto/Leijonat (D/IV) 4 0 4 1-8 180-216 0

JA3

Joukkue O V H E EP P
Partio (D/I) 4 4 0 8-0 200-110 8
KiU (E/II) 4 3 1 6-3 189-160 6
Pyrintö (A/IV) 4 2 2 4-4 174-184 4
KAJE/Leijonat (C/III) 4 1 3 2-7 149-202 2
Jankko (B/III) 4 0 4 2-8 159-215 0

JA4

Joukkue O V H E EP P
NJ/Ropposet (E/I) 4 4 0 8-0 200-94 8
BV/DP (B/I) 4 2 2 5-4 179-164 4
SäkU/ÄlykäsPallo (A/III) 4 2 2 4-5 170-195 4
HaHe/Tiikerit (D/III) 4 1 3 2-6 156-195 2
PuWo (C/IV) 4 1 3 2-6 133-190 2

JA5

Joukkue O V H E EP P
KauWi/D-P07 (E/V) 5 5 0 10-2 271-212 10
NarPa (E/VI) 5 4 1 9-2 252-184 8
Karelian Hurmos/ll (A/V) 5 3 2 6-4 237-180 6
VU (B/V) 5 2 3 5-7 211-250 4
LaSu (B/VI) 5 1 4 3-8 193-242 2
OsVa/DP Haapakoski (A/VII) 5 0 5 0-10 157-253 0

JA6

Joukkue O V H E EP P
Mahti (A/VI) 4 4 0 8-0 200-109 8
LeVi (D/V) 4 3 1 6-3 187-180 6
KempeLe/Zatelliitti (C/V) 4 2 2 4-4 172-171 4
PuMa/Titans (D/VI) 4 1 3 2-6 149-185 2
YlöR/Valkoinen (C/VI) 4 0 4 1-8 151-214 0

1-4

Nro Pv Pvm Koti Vieras Sijat Tuomari
11623 Su 9.6. OlsHe/B NJ/Ropposet 0-2(12-25, 9-25) 1-4 ?? ????
11624 Su 9.6. ViLe-92 Partio 0-2(13-25, 10-25) 1-4 ?? ????
11625 Su 9.6. NJ/Ropposet Partio 2-1(21-25, 25-13, 15-7) 1/2 ?? ????
11626 Su 9.6. OlsHe/B ViLe-92 2-1(22-25, 25-13, 17-15) 3/4 ?? ????

5-8

Nro Pv Pvm Koti Vieras Sijat Tuomari
11628 Su 9.6. KempeLe/Zemppi BV/DP 0-2(11-25, 15-25) 5-8 ?? ????
11629 Su 9.6. NJ/Siirilät KiU 0-2(15-25, 20-25) 5-8 ?? ????
11630 Su 9.6. BV/DP KiU 1-2(23-25, 25-23, 13-15) 5/6 ?? ????
11631 Su 9.6. KempeLe/Zemppi NJ/Siirilät 2-0(25-20, 25-21) 7/8 ?? ????

9-12

Nro Pv Pvm Koti Vieras Sijat Tuomari
11633 Su 9.6. PoNMKY SäkU/ÄlykäsPallo 0-2(26-28, 12-25) 9-12 ?? ????
11634 Su 9.6. JyLe Pyrintö 0-2(24-26, 23-25) 9-12 ?? ????
11635 Su 9.6. SäkU/ÄlykäsPallo Pyrintö 1-2(26-24, 18-14, 15-17) 9/10 ?? ????
11636 Su 9.6. PoNMKY JyLe 1-2(25-22, 10-25, 13-15) 11/12 ?? ????

13-16

Nro Pv Pvm Koti Vieras Sijat Tuomari
11638 Su 9.6. Karelian Hurmos HaHe/Tiikerit 0-2(21-25, 19-25) 13-16 ?? ????
11639 Su 9.6. Kiisto/Kotkat KAJE/Leijonat 2-0(25-12, 25-14) 13-16 ?? ????
11640 Su 9.6. HaHe/Tiikerit Kiisto/Kotkat 1-2(25-21, 10-25, 18-20) 13/14 ?? ????
11641 Su 9.6. Karelian Hurmos KAJE/Leijonat 1-2(16-25, 25-18, 13-15) 15/16 ?? ????

17-20

Nro Pv Pvm Koti Vieras Sijat Tuomari
11643 Su 9.6. Loimu PuWo 0-2(17-25, 19-25) 17-20 ?? ????
11644 Su 9.6. Kiisto/Leijonat Jankko 0-2(21-25, 23-25) 17-20 ?? ????
11646 Su 9.6. Loimu Kiisto/Leijonat 0-2(20-25, 18-25) 19/20 ?? ????
11645 Su 9.6. PuWo Jankko 2-1(21-25, 25-18, 15-4) 17/18 ?? ????

21-24

Nro Pv Pvm Koti Vieras Sijat Tuomari
15818 Su 9.6. KauWi/D-P07 LeVi 2-1(25-22, 18-25, 16-14) 21-24 ?? ????
15819 Su 9.6. Mahti NarPa 2-0(25-10, 25-21) 21-24 ?? ????
15820 Su 9.6. KauWi/D-P07 Mahti 0-2(14-25, 22-25) 21/22 ?? ????
15821 Su 9.6. LeVi NarPa 0-2(24-26, 17-25) 23/24 ?? ????

25-28

Nro Pv Pvm Koti Vieras Sijat Tuomari
15823 Su 9.6. Karelian Hurmos/ll PuMa/Titans 2-0(25-20, 25-21) 25-28 ?? ????
15824 Su 9.6. KempeLe/Zatelliitti VU 2-0(25-17, 25-21) 25-28 ?? ????
15825 Su 9.6. Karelian Hurmos/ll KempeLe/Zatelliitti 2-1(25-21, 12-25, 15-9) 25/26 ?? ????
15826 Su 9.6. PuMa/Titans VU 2-0(25-14, 25-20) 27/28 ?? ????

29-31

Joukkue O V H E EP P
YlöR/Valkoinen (JA6/V) 2 2 0 4-1 111-89 4
OsVa/DP Haapakoski (JA5/VI) 2 1 1 2-3 91-105 2
LaSu (JA5/V) 2 0 2 2-4 109-117 0