Maailman suurin junnulentisturnaus 6.-9.6.2019

D-pojat supersarja

Kaikki ottelut

Sijoitukset

1. JyLe
2. Selver/1
3. Tsemppi-82
4. OsVa/Ronkainen
5. KempeLe/Zoom
6. Pärnu SK/I
7. VaLePa/Kuga
8. VanLe
9. Isku
10. Tiikerit
11. LP Kang/Dp
12. Krive
13. LeJy/Musta
14. KauWi/P-06
15. LeJy/Oranssi
16. OlsHe/A
17. PuMa/King
18. Selver/2
19. OsVa/Suihkonen
20. OrPo
21. Karavella D1
22. Sampo
23. KAJE/Tiikerit
24. VaLePa/Mustang
25. YlöR/DP-Musta
26. Karavella D2
27. VaLePa/Ranger
28. Pärnu SK/II
29. NaPa
30. Karavella D3

Pääset lohkon otteluohjelmaan klikkaamalla haluamaasi lohkoa.

A

Joukkue O V H E EP P
VaLePa/Kuga 5 5 0 10-3 291-235 10
OsVa/Ronkainen 5 4 1 9-2 254-205 8
KempeLe/Zoom 5 3 2 7-4 239-197 6
KauWi/P-06 5 2 3 5-6 231-220 4
VaLePa/Mustang 5 1 4 2-8 178-223 2
Karavella D1 5 0 5 0-10 137-250 0

B

Joukkue O V H E EP P
LeJy/Musta 5 4 1 9-3 263-211 8
Pärnu SK/I 5 4 1 9-4 275-207 8
VanLe 5 3 2 8-5 272-218 6
LP Kang/Dp 5 3 2 7-5 239-203 6
NaPa 5 1 4 2-8 147-244 2
Karavella D3 5 0 5 0-10 137-250 0

C

Joukkue O V H E EP P
Krive 5 5 0 10-1 261-198 10
LeJy/Oranssi 5 4 1 8-4 271-251 8
PuMa/King 5 3 2 8-6 289-288 6
Selver/2 5 2 3 4-7 226-244 4
Sampo 5 1 4 4-8 243-273 2
KAJE/Tiikerit 5 0 5 2-10 232-268 0

D

Joukkue O V H E EP P
JyLe 5 5 0 10-0 250-128 10
Selver/1 5 4 1 8-2 232-148 8
Tsemppi-82 5 3 2 6-4 225-200 6
OlsHe/A 5 2 3 4-6 187-214 4
YlöR/DP-Musta 5 1 4 2-9 167-248 2
VaLePa/Ranger 5 0 5 1-10 137-260 0

E

Joukkue O V H E EP P
Isku 5 5 0 10-0 250-125 10
Tiikerit 5 4 1 8-2 242-128 8
OsVa/Suihkonen 5 2 3 5-6 212-241 4
OrPo 5 2 3 4-7 191-244 4
Karavella D2 5 2 3 4-8 209-267 4
Pärnu SK/II 5 0 5 2-10 178-277 0

JA1

Joukkue O V H E EP P
Selver/1 (D/II) 4 4 0 8-0 202-115 8
VaLePa/Kuga (A/I) 4 3 1 6-2 197-124 6
LP Kang/Dp (B/IV) 4 2 2 4-4 154-153 4
LeJy/Oranssi (C/II) 4 1 3 2-6 137-182 2
OrPo (E/IV) 4 0 4 0-8 84-200 0

JA2

Joukkue O V H E EP P
OsVa/Ronkainen (A/II) 4 4 0 8-0 200-112 8
Pärnu SK/I (B/II) 4 3 1 6-3 202-155 6
Krive (C/I) 4 2 2 5-4 180-168 4
OlsHe/A (D/IV) 4 1 3 2-6 121-187 2
OsVa/Suihkonen (E/III) 4 0 4 0-8 119-200 0

JA3

Joukkue O V H E EP P
JyLe (D/I) 4 3 1 6-3 201-172 6
VanLe (B/III) 4 3 1 6-4 206-176 6
Tiikerit (E/II) 4 2 2 5-4 198-194 4
KauWi/P-06 (A/IV) 4 2 2 6-6 218-238 4
PuMa/King (C/III) 4 0 4 2-8 183-226 0

JA4

Joukkue O V H E EP P
Tsemppi-82 (D/III) 4 4 0 8-1 212-162 8
KempeLe/Zoom (A/III) 4 3 1 6-3 191-162 6
Isku (E/I) 4 2 2 5-4 194-171 4
LeJy/Musta (B/I) 4 1 3 3-6 165-199 2
Selver/2 (C/IV) 4 0 4 0-8 135-203 0

JA5

Joukkue O V H E EP P
KAJE/Tiikerit (C/VI) 4 4 0 8-1 204-136 8
VaLePa/Mustang (A/V) 4 3 1 7-3 216-173 6
YlöR/DP-Musta (D/V) 4 2 2 5-4 188-173 4
Karavella D2 (E/V) 4 1 3 2-6 151-174 2
Karavella D3 (B/VI) 4 0 4 0-8 97-200 0

JA6

Joukkue O V H E EP P
Karavella D1 (A/VI) 4 4 0 8-1 207-131 8
Sampo (C/V) 4 3 1 7-2 210-159 6
VaLePa/Ranger (D/VI) 4 2 2 4-5 176-201 4
Pärnu SK/II (E/VI) 4 1 3 3-6 159-208 2
NaPa (B/V) 4 0 4 0-8 147-200 0

1-4

Nro Pv Pvm Koti Vieras Sijat Tuomari
11441 Su 9.6. Selver/1 Tsemppi-82 2-1(25-17, 18-25, 16-14) 1-4 ?? ????
11442 Su 9.6. OsVa/Ronkainen JyLe 0-2(18-25, 11-25) 1-4 ?? ????
11443 Su 9.6. Selver/1 JyLe 0-2(11-25, 21-25) 1/2 ?? ????
11444 Su 9.6. Tsemppi-82 OsVa/Ronkainen 2-1(25-21, 16-25, 15-11) 3/4 ?? ????

5-8

Nro Pv Pvm Koti Vieras Sijat Tuomari
11446 Su 9.6. VaLePa/Kuga KempeLe/Zoom 1-2(24-26, 25-23, 11-15) 5-8 ?? ????
11447 Su 9.6. Pärnu SK/I VanLe 2-1(25-16, 13-25, 15-10) 5-8 ?? ????
11448 Su 9.6. KempeLe/Zoom Pärnu SK/I 2-1(25-20, 16-25, 17-15) 5/6 ?? ????
11449 Su 9.6. VaLePa/Kuga VanLe 2-0(25-17, 25-13) 7/8 ?? ????

9-12

Nro Pv Pvm Koti Vieras Sijat Tuomari
11451 Su 9.6. LP Kang/Dp Isku 1-2(25-22, 21-25, 8-15) 9-12 ?? ????
11452 Su 9.6. Krive Tiikerit 0-2(14-25, 13-25) 9-12 ?? ????
11453 Su 9.6. Isku Tiikerit 2-0(25-16, 25-18) 9/10 ?? ????
11454 Su 9.6. LP Kang/Dp Krive 2-1(13-25, 25-16, 15-12) 11/12 ?? ????

13-16

Nro Pv Pvm Koti Vieras Sijat Tuomari
11456 Su 9.6. LeJy/Oranssi LeJy/Musta 1-2(19-25, 25-17, 10-15) 13-16 ?? ????
11457 Su 9.6. OlsHe/A KauWi/P-06 0-2(10-25, 17-25) 13-16 ?? ????
11458 Su 9.6. LeJy/Musta KauWi/P-06 2-1(12-25, 25-21, 17-15) 13/14 ?? ????
11459 Su 9.6. LeJy/Oranssi OlsHe/A 2-0(25-20, 25-15) 15/16 ?? ????

17-20

Nro Pv Pvm Koti Vieras Sijat Tuomari
11461 Su 9.6. OrPo Selver/2 1-2(15-25, 25-23, 12-15) 17-20 ?? ????
11462 Su 9.6. OsVa/Suihkonen PuMa/King 0-2(21-25, 13-25) 17-20 ?? ????
11463 Su 9.6. Selver/2 PuMa/King 0-2(18-25, 18-25) 17/18 ?? ????
11464 Su 9.6. OrPo OsVa/Suihkonen 0-2(26-28, 20-25) 19/20 ?? ????

21-24

Nro Pv Pvm Koti Vieras Sijat Tuomari
11466 Su 9.6. KAJE/Tiikerit Sampo 1-2(21-25, 25-21, 13-15) 21-24 ?? ????
11467 Su 9.6. Karavella D1 VaLePa/Mustang 2-1(25-20, 23-25, 15-8) 21-24 ?? ????
11468 Su 9.6. Sampo Karavella D1 1-2(21-25, 25-22, 9-15) 21/22 ?? ????
11469 Su 9.6. KAJE/Tiikerit VaLePa/Mustang 2-0(25-17, 25-17) 23/24 ?? ????

25-28

Nro Pv Pvm Koti Vieras Sijat Tuomari
11471 Su 9.6. YlöR/DP-Musta Pärnu SK/II 2-0(25-23, 25-17) 25-28 ?? ????
11472 Su 9.6. VaLePa/Ranger Karavella D2 0-2(14-25, 23-25) 25-28 ?? ????
11474 Su 9.6. Pärnu SK/II VaLePa/Ranger 0-2(13-25, 10-25) 27/28 ?? ????
11473 Su 9.6. YlöR/DP-Musta Karavella D2 2-1(25-17, 16-25, 15-13) 25/26 ?? ????

29-30

Joukkue O V H E EP P
NaPa (JA6/V) 1 1 0 2-0 50-36 2
Karavella D3 (JA5/V) 1 0 1 0-2 36-50 0